2021/01/16
۱۳۹۹ شنبه ۲۷ دي
آمریکا پایگاه نظامی جدیدی در اردن برپا می‌‌کند

آمریکا پایگاه نظامی جدیدی در اردن برپا می‌‌کند

مرحله فراهم کردن مقدمات احداث پایگاه جدید آمریکا در شرق اردن طی دو هفته گذشته روند قانونی خود را طی کرد و اسناد مهندسی فراهم و مقدمات اعطای مجوزهای ساخت این پایگاه آغاز شد.

به گزارش ایسنا، برخی دیپلمات‌های آمریکایی در گفت‌وگو با روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم با اشاره به اینکه مقدمات احداث پایگاه جدید آمریکا در اردن در دو هفته گذشته روند قانونی خود را پشت سر گذاشت، اظهار کردند: به این ترتیب ظرف چند هفته آینده شاهد افزایش اقدامات مربوط به احداث پروژه پایگاه جدید آمریکا خواهیم بود.

این منابع افزودند: این پروژه در چارچوب برنامه گسترده دو طرف برای همکاری‌های نظامی اجرا می‌شود.

به نظر می‌رسد مراحل آغاز عملیات احداث پایگاه جدید آمریکا با برپایی چند تاسیسات با ساختار بسیار پیشرفته آغاز شده است و این اقدامات در چارچوب تلاش دولت آمریکا برای اجرای برنامه مبارزه با تروریسم و تقویت توانمندی‌های دفاعی اردن انجام می‌شوند.

پیشتر برخی گزارش‌های رسانه‌های آمریکایی پیش‌بینی کرده بودند که ابتدای بهار سال ۲۰۲۱ یک پایگاه نظامی جدید با هزینه از پیش تعیین شده بیش از ۵۰ میلیون دلار در شرق اردن احداث شود.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.