2021/03/02
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ اسفند
واکنش تند «میترا حجار» به توقیف فیلم « غیبت موجه »

واکنش تند «میترا حجار» به توقیف فیلم « غیبت موجه »

 

شورای پروانه نمایش سازمان سینمایی مانع حضور فیلم «غیبت موجه »در جشنواره فیلم فجر شد.

به گزارش روابط عمومی این فیلم،در حالیکه قرار بود متفاوت ترین فیلم عباس رافعی در جشنواری سی و نهم رونمایی شود با تصمیم شورای پروانه نمایش غیبت موجه جدیدترین فیلم عباس رافعی توقیف شد.

میترا حجار بازیگر اصلی فیلم غیبت موجه در یاداشتی تند به توقیف غیبت موجه واکنش نشان داد و نوشت:«متاسفانه فیلم غیبت‌موجه به دلایلی ناموجه توقیف شد!

این که فیلمی به دلیل نمایش دادن واقعیت‌های جاری در سطح جامعه، امکان نمایش را از دست بدهد هم تعجب آور است و هم تاسف آور .

تاسف آور ازاین بابت که هر فیلم حاصل دسترنج عده زیادی از افرادی‌‌ست که حتی خواندن اسامی‌شان را در پایان‌بندی فیلم کار سختی به نظر می‌رسد، حال آنکه دو سه نفر که در طی سال در پشت میز‌هایشان نشسته‌اند، با چنین تصمیمی تلاش آن عده را به سادگی دور می‌ریزند.

تعجب‌آور ازین حیث که به ما آموخته‌اند هنرمند باید از جامعه جلوتر و آینه تمام نمای جامعه باشد و رسالت هنر عیان‌کردن معضلات جامعه هست و اصولا به زبان‌آوردن حرف‌هایی که دیگران یا شجاعت بیانش را ندارند یا ترجیح می‌دهند چشم فروبندند و از کنارش به سادگی بگذرند

همه ما می‌دانیم که برای ساختن جامعه‌سالم نیاز به تحلیل و تعمق در معضلات هست و با پاک کردن صورت مساله گره از مشکلات باز نمی‌شود

چه بهتر که با نگاه تحلیلی این رویداد باورپذیر شود و شخصی که خطایی مرتکب شده در پایان بفهمد که در پاسخ کدامین مشکل شخصیتی‌اش این اتفاق افتاده ...اما ظاهرا ما را به واپس گرایی وامی‌دارند چراکه «خانه از پای بست ویران است»!».

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.