2021/03/02
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ اسفند
دردسر صلح با امارات برای اسرائیل!

دردسر صلح با امارات برای اسرائیل!

وزارت بهداشت اسرائیل نسبت به سفر به امارات به دلیل شیوع کرونای نوع جهش‌یافته خطرناک در این کشور هشدار داد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، به دنبال شیوع کرونای جهش‌یافته در اراضی اشغالی، مقامات وزارت بهداشت این کشور از پرواز از اراضی اشغالی به دوبی انتقاد و اعلام کردند که از آغاز دسامبر تا کنون ۹۰۶ اسرائیلی درحالی از امارات به اراضی اشغالی بازگشته‌اند که به کرونا مبتلا شده و باعث ابتلای ۴۰۵۰ شخص دیگر شده‌اند.

در همین حال، شارون الروعی، رئیس بخش خدمات عمومی وزارت بهداشت اسرائیل با تمسخر گفت: شمار اسرائیلی‌هایی که طی گذشت دو هفته از صلح با امارات جانشان را از دست دادند بیشتر از کسانی است که طی ۷۲ سال درگیری با این کشور کشته شده بودند.

وی در گفت‌وگو با شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل اظهار کرد: اسرائیلی‌هایی که از دوبی بازگشته‌اند نیز با ۱۴۰۰۰ شهروند دیگر تماس داشته و بنابراین مجبور به قرنطینه شده‌اند.

در همین راستا، شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل گزارش داد که امارات یکی از کانون‌های خطرناک کرونای جهش‌یافته در سراسر جهان است.

این شبکه همچنین به نگرانی مقامات وزارت بهداشت اسرائیل به دلیل ابتلای شمار زیادی از اسرائیلی‌های بازگشته از سفر امارات به کرونای انگلیسی اشاره کرد.

طبق اعلام وزارت بهداشت اسرائیل، ۵۰ درصد اسرائیلی‌هایی که ابتلای آنها به کرونا مثبت اعلام می‌شود به کرونای جهش‌یافته انگلیسی مبتلا هستند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.