2021/01/20
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱ بهمن
اسرائیل به بمب‌های ضد پناهگاه هسته‌ای مجهز می‌شود
در ازای فروش جنگنده‌های اف 35 به امارات

اسرائیل به بمب‌های ضد پناهگاه هسته‌ای مجهز می‌شود

رسانه‌های عبری زبان و آمریکایی از طرح واشنگتن برای مجهز کردن اسرائیل به قوی‌ترین بمب ضد پناهگاه هسته‌ای خبر دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، رسانه‌های اسرائیل و آمریکا اعلام کردند که "جاش گوتمایمر" و "برایان مست"، به ترتیب نمایندگان دموکرات و جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا جمعه هفته جاری پیش‌نویس پیشنهادی را برای مجهز کردن تل‌آویو به قوی‌ترین بمب ضد پناهگاه هسته ای ارائه می دهند.

در همین راستا، گوتمایمر گفت: هدف از این قانون اطمینان از "برتری نظامی" اسرائیل در منطقه، تخریب اهداف زیرزمینی و حفاظت از منافع واشنگتن و تل‌آویو است.

وی درباره جزئیات این پیش‌نویس قانون نیز تصریح کرد: پیش‌نویس تهیه شده بر گفت‌وگو و مشورت پنتاگون با اسرائیل و ارائه گزارش‌ها به کنگره آمریکا درباره توانایی‌های اسرائیل برای مقابله با تهدیدهای مختلف در منطقه تأکید دارد.

در همین حال، رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که این پیش‌نویس پس از امضای توافقنامه‌ای میان تل‌آویو و واشنگتن درباره تضمین برتری نظامی منطقه‌ای رژیم صهیونیستی در هفته گذشته مطرح شده است.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز در این باره گزارش داد که اعضای کنگره آمریکا از دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات پیش‌نویس قانونی را ارائه کرده‌اند که بر فروش بمب‌های ضد پناهگاه های هسته ای به این رژیم تاکید دارد.

 دو حزب مذکور خواهان تغییر قوانین آمریکا در عدم فروش «مادر بمب‌ها» به کشورهای خارجی و اجازه فروش آن تنها به رژیم صهیونیستی با هدف حفظ برتری نظامی آن در خاورمیانه شده‌اند.

بمب مذکور ۱۴ تُن وزن دارد و می تواند اهداف موجود تا عمق ۶۰ متری زمین را منهدم کند. این بمب بزرگترین بمب ضد پناهگاه هسته ای در زرادخانه تسلیحاتی ایالات متحده آمریکا است.

رسانه‌های صهیونیستی همچنین تصریح کردند که این رژیم بالگردهایی به نام «هرکولس» دارد که می‌تواند بمب مذکور را حمل کند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی پیشتر از عدم مخالفت تل‌آویو با اقدام واشنگتن در فروش جنگنده‌های اف ۳۵ به امارات در چارچوب توافق صلح میان تل‌آویو و ابوظبی خبر دادند.

در همین رابطه، آمریکا اعلام کرد واشنگتن بر پایبندی راهبردی خود در برتری نظامی اسرائیل در خاورمیانه تاکید دارد.

همچنین پیش بینی می شود این مساله یکی از موضوعات دیدار وزیر دفاع آمریکا با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی باشد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.